Žemės magnetosferos svyravimai, magnetinės audros kyla veikiant Saulės plazmos srautams – įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė. Dalelės, atsitrenkdamos į magnetosferą, išprovokuoja jos svyravimus.
Į magnetines audras reaguoja nuo 50 iki 70 % visos žmonijos. Stresinės reakcijos pradžia gali sutapti su magnetinės audros pradžia, arba prasidėti likus vienai arba dviem dienoms iki audros, kitaip tariant, Saulės blyksnio metu. Žmonės į magnetines audras reaguoja skirtingai: vieni blogai jaučiasi jau likus dviem ar trims dienoms iki jų pradžios, kiti – jų metu, dar kiti – kai audra jau būna pasibaigusi.
Medikai rekomenduoja magnetinių audrų metu savo sveikata ypač rūpintis tiems, kuriuos kankina migrena, hipertonija sergantiems ir širdies problemų turintiems žmonėms.
Keletą dienų prieš magnetinę audrą padaugėja širdies priepuolių skaičius, labai padaugėja pacientų su trinkančiu širdies ritmu – ypač su prieširdžių virpėjimais, taip pat dūstančių ir su nevaldomai aukštais kraujospūdžiais. Lėtinių ligų turintiems žmonėms jau keletą dienų prieš audrą papildomai reikia gerti kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis, kurio kontrolei šiomis dienomis taip pat reikia skirti daugiau dėmesio.Taip pat galima gerti aspiriną, jeigu nėra jokių šalutinių poveikių ir gydytojas nedraudžia jo vartoti. Galima daryti kompresus su eukaliptų aliejumi, apynių ir jonažolių tepalais.
Siaučiant magnetinėms audroms, specialistai rekomenduoja sumažinti fizinį krūvį, po ranka turėti reikiamų vaistų, valgyti daugiau augalinės kilmės maisto, rauginto pieno produktų ir neriebios mėsos.
Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: nesiimti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, vengti stresinių situacijų, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į ilgas keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui. Jei vis dėlto tenka keliauti, medikai prieš kelionę pataria išgerti kraują skystinančių vaistų.
Magnetinių audrų metu neretai skundžiamasi galvos skausmais, migrena, širdies ritmo sutrikimu, nemiga, prasta savijauta, spaudimo šokinėjimu. Teigiama, kad per magnetinę audrą gali tirštėti kraujas, sulėtėti deguonies apykaita. Į deguonies stygių pirmiausia sureaguoja smegenys ir nervų galūnėlės. Todėl esant magnetinėms audroms medikai rekomenduoja savo sveikata ypač rūpintis tiems, kuriuos kankina migrena, kurie serga išemine širdies liga, hipertonija ar turi širdies ritmo sutrikimų, širdies nepakankamumą.
Magnetinės audros, smarkūs vėjai ir šalčiai itin pavojingi po miokardo infarkto nesustiprėjusiems ligoniams. Tyrimai parodė, kad silpnesni pacientai šaltuoju metų laiku vartoja net 4-5 kartus daugiau tablečių nuo širdies skausmo. Likus trims dienoms iki magnetinės audros miokardo infarktą patyrusiems žmonėms intensyvėja skausmai, kyla kraujospūdis, žmonės dažniau griebiasi vaistų, o siautėjant audrai tablečių nuo skausmo vartojimas pasiekia maksimumą. Po magnetinės audros sveikatos sutrikimai praeina labai greitai – jau kitą dieną žmogui reikalingų vaistų kiekis mažėja dvigubai.
Žinodami, kad bus magnetinė audra, širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys žmonės galėtų jai pasiruošti iš anksto, pasirūpinti ne tik kraujagysles plečiančiais, kraują skystinančiais vaistais, bet ir raminamaisiais.
Be to, svarbu atsisakyti stipriųjų alkoholinių gėrimų ir cigarečių.
Savijautą pagerinti padės paprasčiausia mėtų ar melisos arbata.
Detalesnių rekomendacijų, atsižvelgiant į individualų atvejį, galima tikėtis pasikonsultavus su savo šeimos gydytoju.